Lezingen over de onderwijsvernieuwing rond 1900 - Den Haag
Tijdens het ‘Art Nouveau Festijn, Den Haag rond 1900’ op zaterdag 23 augustus 2025 is een van de evenementen een serie lezingen over de ‘onderwijsvernieuwing rond 1900’. Tijdens deze lezingen zullen de belangrijkste onderwijsvernieuwers, van rond 1900, onder de loep worden genomen; namelijk Jan Ligthart en Rommert Casimir.
Het onderwijs van voor 1900 was gericht op het aankweken van gehoorzaamheid en discipline, lijfstraffen waren heel normaal. In Den Haag kwam een tegenbeweging op gang die de behoeften en de ontwikkeling van het kind als uitgangspunt nam. Haagse initiatieven die vernieuwingen in gang zetten die nu nog doorklinken in alle klaslokalen van Nederland. Wie waren Jan Ligthart en Rommert Casimir? Wat wilden ze bereiken?
Deze bijeenkomst wordt ook een bijzondere ontmoeting met drie bevlogen ex-leraren. Bijzondere onderwijs veteranen met een echt onderwijshart. Carl Doeke Eisma was directeur van de Buitenschool. Hij zal ingaan op het leven en de ideeën van Jan Ligthart. Paul Gerretsen was rector van het VCL, hij zal vertellen over de persoon en de ideeën van Rommert Casimir. En dan Broeder Frans Wils. Hij is de laatste broeder die nog les gaf op de St. Carolusschool. Hij zal een toelichting geven over de bijzondere glas-in-loodramen in de kapel van het Stadsklooster, waar de school deel van uit maakt.
Wanneer: zaterdag 23 augustus 2025
Locatie: het Theater in de Steeg, Westeinde 165, 2512GX Den Haag en de kapel van het stadsklooster (Westeinde)
Van 10.00 tot 14.00 uur
Ticketkosten: € 15,00 per persoon
Voor meer informatie en tickets: www.artnouveaufestijn.nl
Delen: